• +38 (044) 333-60-10
  • +38 (044) 333-60-10
Головна Публікації 3T МРТ І 1.5T МРТ

3T МРТ І 1.5T МРТ

Чи правдиве твердження, що 3-тесловий апарат в два рази кращий ніж 1.5-тесловий апарат? Якщо враховувати тільки напруженість поля - звичайно.

У світі продажів маркетингу теж. Однак з точки зору візуалізації, пропускної спроможності з точки зору заробітку абсолютно немає. Перш ніж інвестувати більше коштів на відкриття центру з 3-тесловим апаратом, слід подумати про те, що ви з ним збираєтеся робити, чим він може бути вам корисний, а чим ні.

Економічно вигідні системи

Не нав'язуючи процентне співвідношення, можна з упевненістю сказати, що 1.5-тесловий МРТ апарат підходить для більшості МР-сканувань. Апарат 1.5 Т з коротким тунелем залишається стандартним, найбільш використовуваним магнітно-резонансним томографом. Це не означає, що 3-теслові системи не прижилися, але тут слід враховувати повернення інвестицій, пропускну здатність, забезпеченність персоналом, інші чинники. Заглушити шум або зменшити гучність? При МРТ скануванні в зображенні завжди присутній шум. Велику частину цього шуму створює тіло пацієнта, а також електроніка самого МРТ апарату. Важливо отримати сигнал, який створює зображення, а не шум, який може впливати на якість зображення. З цим справляються 1.5 і 3-теслові апарати, але в різному ступені. Маленькі діти, як правило, ведуть себе дуже шумно. Якщо вони збираються разом, наприклад, на день народження, хвилювання робить їх ще більш гучними. Ігри можуть їх зайняти на деякий час, поки вечірка не закінчиться. З такої нагоди, якщо ви хочете зіграти   музичні стільці, у вас є два варіанти змусити всіх почути музику: -

Зробити голосніше звук

Заспокоїти дітей

Робота 3-теслового МРТ апарату багато в чому схожа на роботу стерео системи, що грає музику для дітей із високим рівнем гучності. По суті, таким чином, ви отримуєте більше сигналу     чим вища напруженість поля, тим більше молекул резонують, заглушають шум. 1.5-теслова система з багатоканальною котушкою працює більшою мірою за принципом заспокоєння дітей. Елементи котушки дозволяють проводити обстеження ближче до тіла, що дозволяє знизити кількість шуму на зображенні.

Чіткість, швидкість, потреба

Два параметра приходять на думку, коли мова йде про 3-теслові апарати: чіткість під час перевірки. Простіше кажучи, 3-теслові системи, маючи велику напруженість поля, збільшують сигнал (що створює зображення), а значить, чіткість зображення при певній швидкості сканування. Проте, не можна отримати все краще відразу, тому дослідження МРТ представляють компроміс між часом сканування, якістю зображення. Таким чином, залежно від технології, ваших потреб в пропускній здатності, інших факторів, перевага буває в ту чи іншу сторону. Суть в тому, що ви все одно отримуєте якісні зображення на 1.5-тесловій системі, використовуючи технологію багатоканальної котушки, але час сканування буде більшим ніж на 3Т. І навпаки, ви можете скоротити час сканування на 1.5-тесловому апараті, але якість зображення буде трохи гіршою. Все залежить від типу дослідження.

Попит, пропозиція

Якщо ви проводите дослідження, які вимагають дрібних деталей (складна робота мозку одна з категорій, де апарат 3Т дійсно необхідний), або у вас є необхідність приймати максимальну кількість пацієнтів за день, Ви схиляєтеся до придбання 3-теслової системи, тоді слід все спланувати заздалегідь. Такі апарати дорого коштують     навіть на вторинному ринку ви можете віддати за них в два рази більше ніж за 1.5Т, і, тим не менше, їх складно знайти. Виділіть собі час, щоб знайти систему, переконатися, що ваше приміщення підходить для неї. Пам'ятайте: сила електромагнітів, які використовуються, щоб піднімати автомобілі на звалищах приблизно така ж, як у 1.5-теслового апарату. А у 3-тесловій системи сила магнітного поля в два рази більша! Переконайтеся в дотриманні всіх заходів безпеки на місці! Якщо ваші дослідження менш детальні, або темп менш напружений, 1.5-теслова система може дати вам все, що вам потрібно. Ці системи набагато доступніші, як запасні частини до них, а також сервісні інженери для їх обслуговування. Як і у випадку з 3-тесловим магнітом, ви повинні переконатися, що ваше приміщення готове помістити апарат. Відсутність належних запобіжних заходів може призвести до дорогих пошкоджень і серйозних травм.