• +38 (044) 333-60-10
 • +38 (044) 333-60-10
Головна Публікації Особливості логістики і митного оформлення високотехнологічного обладнання

Особливості логістики і митного оформлення високотехнологічного обладнання

(на прикладі медичної апаратури)

Транспортування медичного обладнання – один з найскладніших видів перевезення вантажів. Будь-яка високотехнологічна апаратура має складну і делікатну конструкцію з тонкими налаштуваннями, великі і негабаритні розміри, а також, високу вартість.

Перевезення складної апаратури вимагає високого рівня професіоналізму, відповідальності та дбайливого ставлення, тому повинна здійснюватися перевізником з великим досвідом, знанням спеціальних вимог і умов.

Чому медичне обладнання – особливий вид вантажів?

Магнітно-резонансні та комп'ютерні томографи, денситометри, мамографи, ангіографи, ультразвукові, лазерні та інші медичні апарати мають високу чутливість до перепадів температури, вібрацій, вологості і інших умов транспортування.

Всі подібні системи мають внутрішні конструктивні особливості, які необхідно знати і враховувати при організації перевезення. Ігнорування цих особливостей при транспортуванні з великою ймовірністю призведе до поломки техніки.

Організація перевезення та вибір її методу вимагає спеціальних знань, уваги до деталей і залежить від індивідуальних характеристик кожного апарату.

Фахівці RadioMed мають багаторічний досвід, володіють відповідною кваліфікацією і необхідними технічними знаннями для вирішення логістичних завдань з доставки складних високотехнологічних вантажів.

За 7 років роботи компанії реалізовано понад 90 проектів доставки медичного діагностичного обладнання в Україну і найближчі країни з Європи, США і країн Південно-Східної Азії.

Організація логістики вашого обладнання може включати в себе всі перераховані або окремі етапи за вашим вибором:

 • Планування і бюджетування проекту.
 • Вибір методу перевезення.
 • Контроль транспортування на всіх етапах проекту.
 • Митне оформлення вантажу.

Фахівці RadioMed організовують і забезпечать якісне виконання всіх видів робіт при перевезенні вашого обладнання:

 • Демонтаж.
 • Переміщення до місця навантаження.
 • Облаштування місця для навантажувальних / розвантажувальних робіт.
 • Упаковка, навантаження і кріплення.
 • Транспортування та експедирування.
 • Розвантаження і переміщення до місця монтажу.
 • Підготовка приміщення при переміщенні обладнання (наприклад, розширення віконних і дверних прорізів).

RadioMed організує для вашої компанії доставку будь-якого типу медичного та іншого складного технологічного обладнання в будь-яку точку України, Білорусії, Казахстану, Росії та інших країн.

Звертайтеся до нас для реалізації складних логістичних проектів транспортування технологічного обладнання і вирішення виникаючих перешкод на будь-якому етапі проекту.

Дізнайтеся детальніше про послуги компанії RadioMed по організації логістики медичного обладнання.

Детальніше про етапи логістики медичної апаратури

Упаковка

Особливістю медичної апаратури є її чутливість до зовнішніх впливів. Більшість апаратів мають тендітні конструктивні елементи, легко виходять з ладу. Вологість, тряска, пил, зміна температури, конденсація і інші чинники можуть призвести до поломки окремих деталей або всього апарату.

Ретельна підготовка і упаковка складної техніки перед транспортуванням є обов'язковою.

Види упаковки в залежності від вимог до перевезення техніки: механічна, пило-та вологозахисна, герметична, екрануюча і інші.

Досвідчені співробітники RadioMed знають нюанси і особливості упаковки і кріплення в транспорті всіх видів медичного обладнання. Вибір правильної упаковки фахівцями компанії забезпечить захист і повну безпеку високоточної апаратури від будь-яких механічних пошкоджень.

Такелажні роботи

7 років успішної реалізації проектів допоміг нам виділити найбільш кваліфікованих фахівців, які залучаються для такелажних робіт:

 • демонтажу і монтажу,
 • переміщення до місця навантаження і розвантаження,
 • навантаження і розвантаження складного технологічного обладнання.

Такелажні роботи ретельно опрацьовуються для кожного проекту з обов'язковим виїздом фахівців на місце.

Складність таких робіт пояснюється особливостями високотехнологічної апаратури – це великі розміри, велику вагу апарату і його конструктивних елементів. Тому для переміщення, завантаження і розвантаження обладнання використовуються спеціальні інструменти та обладнання – візки, домкрати, кріплення і інші пристосування, в тому числі специфічні для апаратів МРТ, КТ та іншої великої медичної техніки.

У багатьох випадках, для вилучення апаратури з приміщення (або зворотний випадок - занос обладнання в приміщення), необхідно розширювати дверні та віконні прорізи, розбирати стельові перекриття. Для таких робіт залучаються відповідні кваліфіковані фахівці.

Перевезення і види транспорту

Доставка обладнання здійснюється за допомогою авіаційного, залізничного, морського і автомобільного транспорту, кожен з яких має свої особливості.

Фактори, які впливають на вибір транспорту:

 • Вид обладнання, його точні параметри і характеристики.
 • Відстань, міжнародні або регіональні перевезення.
 • Необхідна швидкість доставки.

Види транспорту:

 • Авіаційний транспорт - вибирається в разі міжнародних перевезень і стислих термінах доставки.
 • Морський транспорт - вигідний при великих обсягах і розмірах вантажу. Слід брати до уваги обмеження, пов'язані з підвищеною вологістю, до якої можуть бути чутливі деякі види обладнання.
 • Залізничний транспорт - найбільш вигідний при міжнародних перевезеннях і великих партіях.
 • Автомобільний - зручний і поширений вид транспорту при відстанях близько 500 км.

Як приклад впливу виду обладнання на терміни перевезення і вибір транспорту наведемо особливості перевезення високопольних апаратів МРТ. Необхідність підтримки рівня гелію і тиску в кріостаті високопольного магніту, важливість температурного режиму в транспортному засобі суттєво обмежують необхідні терміни доставки.

Фахівці RadioMed багаторазово відпрацювали логістику обладнання усіма видами транспорту. Ми якісно і своєчасно здійснили перевезення понад 90 сканерів для МРТ, КТ та УЗД, мамографів, денситометрів, ангіографів і багатьох інших видів медичної техніки та комплектуючих, вимогливих до умов транспортування.

Наш багаторічний практичний досвід може бути корисний для вирішення ваших логістичних завдань.

Митне оформлення медичної техніки

Імпорт медичного обладнання має свої особливості, тому митне оформлення цієї категорії товарів викликає складності для недосвідчених імпортерів.

Держава суворо регламентує і контролює ввезення виробів медичного призначення. Митне оформлення цієї категорії вимагає спеціальних знань законодавства і досвіду роботи.
Ігнорування вимог законодавства, неправильне оформлення документів може призвести до затримок при розмитненні, а в окремих випадках – до арешту і конфіскації вантажу. При цьому компанія-імпортер несе додаткові витрати за підготовку нового пакета документів, зберігання вантажу на складі і штрафні санкції.

Звертаємо Вашу увагу!

 • Ввезення медичного обладнання в Білорусію, Казахстан, Росію та інші країни можливий лише за умови її включення до реєстрів медичних виробів цих країн. Заборонено імпортувати медичну апаратуру, яка не включена до відповідних державних реєстрів.
 • Згідно законодавства, існує перелік медичного обладнання, при ввезенні якого імпортер має преференції при оплаті ПДВ або повне звільнення від його сплати.
 • Широкий перелік медичного обладнання ввозиться за пільговими тарифами або повністю звільняється від митних зборів.
 • З червня 2017 року постачання медобладнання в Україні здійснюється без обмежень при виконанні норм законодавства та дотримання вимог технічних регламентів.

RadioMed надає консультаційні послуги з митного оформлення медичного обладнання та комплектуючих.

Не буде перебільшенням стверджувати, що кожен проект перевезення технологічного обладнання має індивідуальні особливості, стикається з різними нормативними, законодавчими, митними та технічними обмеженнями.

Зв'яжіться з нами, щоб дізнатися більш детальну інформацію про можливі нюанси вашого проекту:

Фахівці RadioMed допоможуть вам врахувати всі ризики і нормативні вимоги, підготувати необхідний перелік документів, максимально швидко провести процедуру митного оформлення, доставити обладнання в необхідні терміни і мінімізувати витрати по проекту.